niedziela, 10 lutego 2013

Pytanie na śniadanie ---> Walentynki

Ostatnio prosiłam Was o podanie przykładowych tematów, które powinny pojawić się w czwartkowych poradach kasiulkowych. Okazało się, że bardzo interesują Was opisy maskotek (w szczególności pacynki). Poza tym: "jest dobrze tak jak jest" :) Bardzo mnie to cieszy. Ostatnio troszkę Was zaniedbałam pod tym kątem, ale poprawię się w ramach posesyjnego odetchnięcia.

Co się na pewno pojawi?
 • maskotka :)
 • tłumaczenie opisu do malutkich bucików,
 • pacynkę muszę przemyśleć,
 • opis do kapciowych czołgów (jestem w trakcie tworzenia, zbliżam się ku szczęśliwemu zakończeniu i jestem zadowolona :)

Oczywiście pytanie dzisiaj dotyczy Walentynek :)

Walentynki moje i mojego ukochanego zostały przeniesione na 17 lutego ze względu na mój wyjazd do domciu :) Będzie na pewno mnie ludzi we wszystkich publicznych miejscach. 

Niektórzy nienawidzą tego święta, bo jest zbyt komercyjne
Inni uważają, że kochanym osobom powinno się okazywać miłość zdecydowanie częściej niż raz do roku.
Zwolennicy mówią: "czemu nie?" albo "Walentynki muszą być?"

Co Ty sądzisz o Walentynkach?

11 komentarzy:

 1. Fakt sa zbyt komercyjne, okazja do powiedzenia komuś że się kocha jest codzennie...

  OdpowiedzUsuń
 2. Moim zdaniem to zależy od pary - jeśli chce świętować, to niech świętuje. Jeśli nie, bo nie czuje się w tym zbyt dobrze, bo wszyscy świętują, bo wszędzie są serduszka, to też nic złego.
  Jednak trzeba pamiętać też o osobach, które są same. Nie jest to dla nich za przyjemne święto. Skłania do przemyśleń, a komercjalizacja walentynek sprawia, że jest pewien nacisk społeczny na osoby nie będące w związkach. Pojawiają się wtedy niewygodne i niemiłe pytania o to, kiedy ktoś się w końcu zwiąże. A przecież to nie jest żaden przymus. Do samorealizacji wcale nie potrzeba drugiej osoby.
  Dlatego we wszechobecnej czerwieni, latających sercach, romantycznej muzyce warto się opanować - nie dość, że temat walentynek przewija się wszędzie już chyba od połowy stycznia (i odczuwam to mimo, że od dobrych kilku lat nie oglądam telewizji i nie słucham radia), to jeszcze może wprowadzić dużo osób w niezbyt przyjemny nastrój.

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja myślę, że życie jest tak krótkie, że trzeba świętować, kiedy mozna. Zawsze jest odpowiedni czas by okazywać swoje uczucia. Więc swiętujmy Walentynki, i 7 dni po i przed...
  PS. U mnie znajdziesz wilka, pacynkę ze skarpety rozpisaną:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mysle, ze kazda okazja jest dobra, by sobie o sobie przypomniec ;) Sam fakt, ze istnieja zmusza do zapytania, czy warto i jak? Moze gdyby tego swieta nie bylo, mniej ludzi pytaloby o to? ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. A mi ta komercja nie przeszkadza - przyzwyczaiłam się do niej jak do świątecznych choinek w listopadzie:) Tak na werio, to bardzo miłe święto. Mówią, że uczucie należy okazywać sobie zawsze - a to świątko jest takim katalizatorem do tego:) i nie mówię tu o drogich prezentach, tylko o spędzaniu czasu razem :)

  OdpowiedzUsuń
 6. ja jestem zdania, że każdy powód jest dobry do powiedzenia komuś co do niego czujemy, a skoro media na dodać jeszcze nam o tym przypominają to i dobrze!Świętujmy każdą okazję, która jest dla nas przyjemnością!!!

  OdpowiedzUsuń
 7. Ma byc! W tym dniu moj eM przypomina sobie ze ma mnie :o)
  I obowiazkowo ma mnie gdzies zabrac :o) Nie jestem wybredna ale na ogol nigdzie nie wychodzimy. Nie ma u nas jakiejs romantycznosci w tym dniu, a jedynie dobra wspolna zabawa :o)

  OdpowiedzUsuń
 8. Dzień jak każdy.
  Polskim świętem zakochanych jest NOC KUPAŁY w czerwcu.
  14 lutego czyli dzień św. Walentego jest międzynarodowym dniem chorych na PADACZKĘ. Dla nich wszystkich życzenia zdrowia i roku bez napadów. :-)
  Kto się kocha okazuje sobie miłość każdego dnia, kto się zakochał i chce wyznać uczucie chowane skrycie pewnie w tym komercyjnym dniu i tak tego nie zrobi, kto nie kocha, w walentynki nie pokocha na zawołanie. Dzień jak co dzień, a liczniki sklepów oferujących "czerwone serduszkowe gadżety" biją!!!
  Jak już obchodzić to może podarować coś własnoręcznie zrobionego?
  Niemniej wszystkim obchodzącym ten dzień życzę dużo miłości!!!

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo miłe święto dla zakochanych ale jednocześnie smutne święto dla samotnych. Pewnie najtrudniej jest tym, którzy chcieliby być w związku albo którzy właśnie się rozstali. Z jednej strony lubię to święto ale zawsze też przypominam sobie wtedy, jak to było gdy byłam sama. Nawet telewizji nie można było pooglądać bo leciały same filmy o miłości.

  OdpowiedzUsuń
 10. A ja myślę: czemu nie? Co prawda u mnie nie ma wielkiego szału na tę okazję, ale.. każdy powód jest dobry, żeby świętować. Mamy bardzo mało własnych świąt, które są radosne, a nie uroczyste, patetyczne i smętne, więc dlaczego by nie cieszyć się z Walentynek? :) To samo sądzę o Halloween - dość mam świąt kościelnych i państwowych!

  OdpowiedzUsuń
 11. Jestem jak najbardziej na tak :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za napisanie tego komentarza. : )
Użytkowników anonimowych zapraszam do pisania e-maili: kasiulkowe@gmail.com

Zobacz także:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...