sobota, 30 marca 2013

Kopalnia talentów ---> Fusik

W ramach odetchnięcia od świątecznej krzątaniny zapraszam do przeczytania wywiadu z Kasią - Fusikiem, która prowadzi bloga Fusikowo. :)


Czym się zajmujesz? 
 Trudno mnie określić. Generalnie kocham szydełko i maszynę, ale lubię również wypróbowywać inne nowe techniki. W swoich pracach mam tzw. "napady" jak zaczynam szyć np. torebki, to potem je szyję i szyję do znudzenia, aż wszyscy w około już są obdarowani i wtedy zaczynam nowy temat. Uwielbiam widzieć uśmiech na twarzach osób, które mają moje małe dzieła.


Jak to się zaczęło?
Szydełkuje i szyję od bardzo dawna, nie pamiętam jak dokładnie się to zaczęło. Od zawsze miałam w ręku szydełko, a maszyna narodziła się jakoś w międzyczasie. Jestem 100% samoukiem, choć, jeśli chodzi o szydełko, mama nauczyła mnie podstaw. Na studiach dorabiałam robiąc szydełkowe serwety i obrusy. A teraz jest to pasja dzięki, której mam poczucie spełnienia. Dziergam i szyję głównie wieczorami i w nocy, gdy rodzinka już smacznie śpi. Uwielbiam takie sam na sam z turkotem maszyny lub skupieniem się nad szydełkiem.


Co uważasz za swój największy sukces?
Jak na razie to fakt, że odważyłam się założyć bloga. Podglądam różne strony od bardzo dawna i nie sądziłam, że moje prace spotkają się z zainteresowaniem osób zupełnie obcych, nieznanych mi osobiście. Jest to ogromnie miłe i satysfakcjonujące.


Co i dla kogo najchętniej tworzysz?
Dla rodziny, znajomych, przyjaciół. Torebeczki najczęściej wykorzystuję jako podarunki dla dzieci znajomych, których my odwiedzamy lub nas odwiedzają.


Skąd czerpiesz inspiracje do nowych prac?
Z wszystkiego... Z otaczających mnie rzeczy, od innych blogerek, od moich dzieci, które mają 1000 pomysłów na minutę (ja mam tylko 100), od znajomych, którzy proszą mnie o konkretne rzeczy.


Spodobały Ci się prace Fusika?
Zapraszam na jej bloga, gdzie możecie zobaczyć roletę okienną :)

3 komentarze:

 1. Kasiu - Zdrowych, spokojnych i rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy życzy Agnieszka

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale cuda!
  Zdrowych i wesołych Świąt Wielkiej Nocy. Smacznego jaja i miłego rzucania się śnieżkami w lany poniedziałek :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fusik to jedna z moich ulubionych postaci w blogowym świecie :) Utalentowana i przesympatyczna osóbka :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za napisanie tego komentarza. : )
Użytkowników anonimowych zapraszam do pisania e-maili: kasiulkowe@gmail.com

Zobacz także:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...