czwartek, 13 czerwca 2013

Dziergaj z Kasią! ---> sukienka (prawie do talii)

Miało być tak... Moja sukienka ma ... cm wysokości i sięga do talii. Teraz robię kawałeczek na prosto, a później poszerzanie z powrotem.

Jednakże... Miałam pewne obawy, czy sukienka nie będzie za wąska. Poszłam po radę do zdolnej "ubraniowo" koleżanki, a ta uznała, że zrobiłam sobie zdecydowanie za duże wcięcie w talii i trzeba pruć. Potem doszłyśmy do wniosku, że niekoniecznie się trzeba bawić w zwężanie i poszerzanie tej sukienki skoro będzie później miała jeszcze kokardę czy inny pasek. I tak oto moja robótka straciła znacząco na wysokości. Stawiałabym na 25 cm.

Pokażę Wam jeszcze dwie próbki, które dostałam od dziewczyn. Ta po lewej należy do Kasi, a ta po prawej do karto_flanej. Obydwie kobietki użyły podwójnych słupków oraz oczek ścisłych :)


Jak tam Wasze sukienki? Ktoś już zaczął? Kto próbował? Komu brakuje zapału?

4 komentarze:

 1. Ja terza widze blad w mojej probce- ale wiem, jak go poprawic... na szczescie! Za mowilam wloczke, pewnie zaczne na przyszyly tydzien :) Nie mam pojecia kiedy skoncze...

  OdpowiedzUsuń
 2. ja czekam aż skończysz :) bo szydełko czarna magia :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nabrałam już 163 oczka i przerobilam kilka rzędów :) jako że rozmiar noszę większy od ciebie będę potrzebowała 58 cm szerokości w dole, chcę żeby była luzniejsza i dłuższa tak przed kolana. No to mi się trochę zejdzie. Mam nadzieje że włóczki mi nie zabraknie :) robię szydełkiem 1,5.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapał to ja mam,ale nawet nie przysiadłam do próbki z braku czasu.Tyle co weszłam do domu po pracy.Materiał wybrałam,biały len...ale musiałabym wstawić zamek do sukienki.Nie wiem czy mi się to uda.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za napisanie tego komentarza. : )
Użytkowników anonimowych zapraszam do pisania e-maili: kasiulkowe@gmail.com

Zobacz także:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...