sobota, 29 czerwca 2013

Kopalnia talentów ---> Sylwia - niepełnosprawna modelka

Dzisiaj chciałabym Wam przedstawić Sylwię, która ma niewiele wspólnego z rękodziełem, ale na pewno ma talent albo aż dwa talenty. To co u niej podoba mi się najbardziej i czym zaraża od pierwszej chwili, to nieustanny uśmiech i chęć życia. Można by to nawet nazwać talentem do zarażania radością życia. Po drugie Sylwia jest modelką, ale nie byle jaką, bo niepełnosprawną. Urodziła się z artrogrypozą. Poczytajcie, co ta cudowna osoba mówi sama o sobie.


Czym się zajmujesz?
Na co dzień prowadzę życie zwykłej, lekko szalonej, zawsze uśmiechniętej 20-latki. Studiuję ekonomię, jestem również dziennikarką dla portalu Feszyn.com oraz blogerką. Prowadzę bloga, który jest formą łamania wszelkich stereotypów i próbą pokazania, że ogranicza nas tylko umysł i że tak naprawdę wszystko jest możliwe. Moją największą pasją i tym co skradło nieodwracalnie moje serce jest fotografia i modeling. Moją ulubioną dziedziną fotografii jako fotografa-amatora jest makro, ponieważ inspiruję mnie życie, otaczający nas świat, piękno przyrody oraz ludzie, których miałam okazję poznać. Jednak zdecydowanie wolę tą drugą stronę aparatu jako fotomodelka. Przed obiektywem czuję, że wszystkie bariery znikają jak bańka mydlana, że ze zwykłej, szarej rzeczywistości pojawia się inny świat – świat, w którym mogę być całkowicie sobą lub kimś, kim na co dzień nie jestem.


Jak to się zaczęło?
Moja przygoda z fotomodelingiem trwa od 2009 roku. Założyłam wówczas konto na portalu maxmodels.pl i wstawiłam kilka swoich nieprofesjonalnych zdjęć. Oczywiście towarzyszyły mi myśli i obawy, czy ktoś będzie chciał fotografować niepełnosprawną dziewczynę, dlatego też na forum dodałam wątek zatytułowany „Niepełnosprawność a fotomodeling” i zapytałam innych o zdanie. Okazało się, że dostałam same pozytywne odpowiedzi, a już po kilku tygodniach miałam swoją pierwszą profesjonalną sesję zdjęciową.


Co uważasz za swój największy sukces?
Myślę, że moim największym sukcesem jest to, że się nie poddałam i nie zrezygnowałam z własnych marzeń. Dzięki temu, co robię stałam się bardziej otwarta, mam większą wiarę w siebie i moje możliwości, ale przede wszystkim zaakceptowałam siebie i swoje ciało w 100%. Obecnie mam za sobą kilka profesjonalnych sesji zdjęciowych, udział w projekcie Macieja Osiki "Człowiek-dzieło sztuki", gdzie moje zdjęcia prezentowane były na wystawie w Poznaniu, w Galerii Miejskiej Arsenał. Współpracowałam też z fantastycznymi charakteryzatorami z Międzynarodowego Studium Dziewulskich. Byłam też gościem w programie "Drugie śniadanie przy kawie" (link do nagrania)


Na jakie sesje najchętniej się zgadzasz?
Myślę, że to zależy od pomysłu, stylizacji, przekazu i przede wszystkim od odległości, która utrudnia mi realizację fajnych projektów, bo nie wszędzie mogę dojechać, a wiadomo, że fotograf nie jest w stanie zapakować studia w plecak i przejechać z nim kilkadziesiąt jak nie kilkaset kilometrów.


Skąd u Ciebie tak wielka radość życia?
Myślę, że dzięki tej chorobie patrzę na ludzi i świat inaczej. Wiem, co jest w życiu ważne.
Robię to co kocham i mam przy sobie fantastycznych przyjaciół, dzięki którym świat nabiera wszystkich kolorów tęczy. Poza tym jestem taką samą dziewczyną jak każda 20-latka. Uwielbiam się dobrze bawić, spotykać z przyjaciółmi, poznawać nowych ludzi, chodzić na zakupy, malować się i zawsze dobrze wyglądać. Mam takie same marzenia, uczucia i pragnienia jak każda inna zdrowa osoba.


O czym marzysz?
Marzę o powstaniu agencji dla niepełnosprawnych modelek. Obecnie w Polsce nie ma agencji, które zainteresowałyby się osobą niepełnosprawną, a te, które są, maja swoje kryteria, których osoba z fizyczną niepełnosprawnością nie jest w stanie spełnić. Jednak, aby być modelką i spełniać marzenia nie jest potrzebna żadna agencja, a chęci i pozytywne myślenie. Trzeba działać na własną rękę, nie czekać, bo bez kroku do przodu niczego się nie osiągnie.

Chciałabym Was zaprosić do obejrzenia bloga Sylwii, gdzie znajdziecie więcej jej zdjęć i ciekawych treści o życiu. Dla chętnych jej profil na Facebook'u. ;)

Na koniec formalności, czyli autorzy zdjęć z posta:
Gosia Wojciechowska, Robert Słupski, Maciek Osika, Sylwia Kowalska i Łukasz Bechciński6 komentarzy:

 1. I tak trzymać! Piękne zdjęcia fotogenicznej dziewczyny! Chętnie do niej zajrzę!

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniała osobowość! Piękne zdjęcia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Podpisuję się pod wypowiedziami blogowiczek ;-) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Podziwiam siłę woli i wiarę w siebie. Tak trzymaj Sylwio!

  OdpowiedzUsuń
 5. Super - życzę Sylwii dalszych sukcesów.

  OdpowiedzUsuń
 6. Sylwia ma talent :) Trzymam za nią kciuki!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za napisanie tego komentarza. : )
Użytkowników anonimowych zapraszam do pisania e-maili: kasiulkowe@gmail.com

Zobacz także:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...