sobota, 22 czerwca 2013

Kopalnia talentów ---> Taygericowe prace szydełkowe


Na dzisiaj do wywiadu zaprosiłam Dorotę, która prowadzi swojego fanpage'a na Facebook'u: Taygericowe prace szydełkowe. Jak się można łatwo domyślić, jej pasją jest robienie na szydełku. To też sposób na życie, bo oprócz dochodu ze sprzedaży prac Dorota ma tylko alimenty. Poczytajcie, co sama mówi o sobie.


Czym się zajmujesz?
Obecnie wychowuję 3 córki w wieku 12, 15 lat i 17 miesięcy, zajmuję się domem i ogrodem. Kocham kwiaty. Ogród tak, jak szydełkowanie jest moją pasją.


Jak to się zaczęło? 
W szkole podstawowej mieliśmy zajęcia ZPT. Spodobało mi się dzierganie, najpierw robiłam na drutach, potem wyszywałam, czego uczyła mnie śp. Babcia Waleria. Wychodziło mi wszystko odwrotnie, bo jestem leworęczna. Babcia nie potrafiła szydełkować, więc sama się uczyłam od nauczycielki. Spodobało mi się to strasznie. W związku z tym, że urodziłam się z wada rąk: blokami kostnymi w łokciach i nadgarstkach, to robótki ręczne były dla mnie treningiem.


Co uważasz za swój największy sukces? 
Moim największym sukcesem są moje 3 kochane córeczki oraz dorobienie się własnego mieszkania, samochodu i firmy. Życie niestety jest okrutne i tych dwóch ostatnich rzeczy już nie mam, ale pozostały córeczki, które mnie wspierają.
Gdy miałam młodsze dzieci, sprzedawałam swoje prace na bazarze, gdzie zauważyła mnie Pani sprzedająca kwiaty. Zaproponowała mi pracę, która od tej pory polegała na sprzedaży na jej i moim stoisku. Pani ta poleciła mnie pewnej znajomej, która chciała by zrobić jej sukienkę. Okazało się, że była to projektantka mody szydełkowej. Zrobiłam dla niej 5 sukienek na pokaz. Uważam, że to był mój największy sukces szydełkowy, bo moje prace zostały publicznie docenione.


Co i dla kogo najchętniej tworzysz? 
Moją inspiracją jest najmłodsza i najstarsza córcia. Po dłuższej przerwie namówiły mnie bym zaczęła znowu szydełkować. Znajomi mają nietypowe zamówienia, więc staram się (w miarę możliwości) spełnić ich oczekiwania.


Skąd czerpiesz inspiracje do nowych prac? 
Najczęściej z głowy, bo jak wspominałam jestem leworęczna i nie ma wielu katalogów ze wzorami dla leworęcznych. Często robię porządki w domu, na strychu czy w piwnicy i znajdę coś, co nie nadaje się już do użytku zgodnie z przeznaczeniem i w tym momencie wpadają mi do głowy pomysły.
Nie powiem, że internet nie jest źródłem inspiracji, z którego rzadko korzystam. Muszę jednak przyznać, że ostatnia moja praca - kojec dla psa w kształcie tygrysa - nie była łatwa, bo nie ma podobnej rzeczy. Napisałam do naszej Kasi z zapytaniem, jakby ona to widziała. Podała kilka wskazówek, a zamysł szybko powstał w mojej głowie.


O czym marzysz?
Moim marzeniem jest mieć wreszcie kochającą się rodzinę (bo nie mam szczęścia do facetów) i żeby któraś z moich córek odziedziczyła moje umiejętności szydełkowe. Podejrzewam, że najmłodszej Nikolce to się uda, bo, mając roczek, już podpatruje mamę i próbuje sama szydełkować.


Dorota narzeka na klientów, którzy nie doceniają jej pracy i chcą wszystko mieć za bezcen, na co ona niestety przystaje. Jaki jest mój plan? Kto ma Facebook'a śmiga do niej chwalić co się da, a kto nie ma FB, chwali tutaj, bo Dorota na pewno to przeczyta :) Chciałabym, aby nasze pochwały ją podbudowały i żeby już nie chciała sprzedawać prac po kosztach.

6 komentarzy:

 1. ¡Qué trabajadora!, felicidades por tantas cosas bonitas; que tengas un buen fin de semana... ¡aaadiúuu!

  OdpowiedzUsuń
 2. Widzę, że Dorota to dzielna kobieta! Fajne rzeczy dzierga! Z tym robieniem za bezcen to niestety tak jest jak każdy grosz potrzebny! Życzę Jej, żeby znajdywała takich kupujących , którzy solidnie Jej zapłacą! Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawe prace. Najbardziej zaskoczyło mnie posłanie dla pieska.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajne pomysły i nie tuzinkowe, bo projekty bohaterka cyklu "Kopalnia Talentów" sama wymyśla. Życzę Jej powodzenia w znalezieniu solidnych odbiorców i rozwinięciu skrzydeł. A posłanie dla pieska fantastyczne!

  OdpowiedzUsuń
 5. Rozumiem Dorotę i jej prace za polskie grosze. Życzę mnóstwa klientów kupujących w innej walucie. Pozdrawiam życząc wytrwałości:)

  OdpowiedzUsuń
 6. http://crochet.pl/2013/08/02/konkurs-glosowanie-2/ witam biore udzial w konkursie szydelkowym prosze o zaglosowanie na prace z numerkiem 2 z gory serdecznie dziekuje MOGE LICZYC NA WASZ GLOSIK ?:)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za napisanie tego komentarza. : )
Użytkowników anonimowych zapraszam do pisania e-maili: kasiulkowe@gmail.com

Zobacz także:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...