sobota, 21 grudnia 2013

Porada ---> pozwól czytelnikom kontaktować się z Tobą

Nie będzie dzisiaj pościka z Kopalni Talentów, bo nie doczekałam się odpowiedzi na e-maila. Z tego powodu piszę notkę nawiązującą:


Co zrobić, aby nawiązać kontakt z czytelnikiem?

1. Komentarze na blogu

Po pierwsze sprawdź, czy nie masz włączonej weryfikacji obrazkowej: pulpit nawigacyjny - ustawienia - posty i komentarze. Ta opcja, jeśli jest włączona, skutecznie zniechęca do komentowania.

Wiem, że część blogujących blokuje komentarze dla anonimowych użytkowników. Rozumiem, dlaczego to robicie i popieram. Jeszcze niedawno u mnie też były one zablokowane. Jeśli to robicie, pamiętajcie o wykonaniu kolejnego punktu...

2. Adres e-mail

Czasami ciężko jest się z kimś skontaktować, bo nie podaje swojego adresu e-mail na blogu. Rozumiem, że boicie się spamu, ale ja po trzech latach blogowania nie otrzymałam żadnej niepotrzebnej wiadomości. Piszecie dziękując za bloga, pytając o poradę czy możliwość kupna. Po prostu są wiadomości, które nie nadają się do napisania w komentarzu i wtedy konieczne jest podanie e-maila na blogu chyba, że spełnicie kolejny punkt :)

Pewnie niektórzy nie chcą mieszać prywatnych wiadomości z blogowymi, więc stwórzcie adres e-mail specjalnie dla bloga i sprawdzajcie go raz dziennie!

3. Formularz kontaktowy

Widuję na blogach formularz kontaktowe, za pomocą których można napisać do autora bloga. Koniecznie sprawdźcie, czy on działa poprawnie i kontrolujcie codziennie, czy na Waszego e-maila nie została dostarczona nowa wiadomość.

4. GG, Facebook, Twitter...

Można podać też inne dane, dzięki którym można się z nami skontaktować. U mnie jest to GG, adres do Facebooka... To sposoby na szybki kontakt klienta/czytelnika z nami.


W jaki sposób z Wami kontaktują się czytelnicy?

Miłej soboty!

3 komentarze:

 1. Tak, weryfikacja obrazkowa jest denerwująca...
  Każdy dobry blog powinien mieć też zakładkę kontakt z adresem mailowym - najlepiej utworzonym na potrzeby konkretnego bloga. W gmailu łatwo ściągać sobie pocztę z wszystkich kont w jedno miejsce i tym sposobem łatwo to ogarniać, wiedząc przy okazji, który mail dotyczy którego bloga :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie tez weryfikacja obrazkowa strasznie ale to strasznie denerwuje dlatego u siebie mam ja wylaczona
  Anonimowi moga u mnie komentowac, ale wole by sie podpisali chociaz imieniem
  I oczywiscie mam adres email tylko blogowy i oprocz komentarzy mozna do mnie napisac email

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za napisanie tego komentarza. : )
Użytkowników anonimowych zapraszam do pisania e-maili: kasiulkowe@gmail.com

Zobacz także:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...